• +90 535 50 77 818
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Android & İOS uygulama tasarımı

özel uygulamalar tasarımı bizim uzmanlık alanımızdır.Projenizi en iyi şekilde hayata geçirmek için en profesyonel programcıları bir araya getirdik.

  • PWA Nedir?

PWA Nedir?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

AKAF firmasının uzmanlığı akıllı telefon uygulaması ve online platform üretimidir. Android,iOS ve Web (PWA) için uygulamalar tasarlamaktadır. AKAF toplam iletişim sağlayan yenilikçi ürünler, hizmetler, geliştiriyor ve bilgi çözümleri yaratıyor. Çok sayıda hizmet arasında, Mobil uygulama ve Web uygulaması (PWA) tasarımı ve geliştirme de yapmaktadır.

Peki PWA nedir ve ne özelliklere sahiptir soruyorsanız, tüm cevapları size hazırladığımız bu makale de bulabilirsiniz.

PWA nedir?

PWA (Progressive Web Apps) bir web sitenin görünümünü duyarlı hale getirerek kullanıcı deneyimini artırabilir. Kullanıcılar web sitenize girdiklerinde sanki mobil uygulama daymış izlenimine kapılacaktır. PWA’nın ne olduğunu daha iyi anlamak için öncelikle yerel uygulamalar, web uygulamaları ve bunların farklılıkları hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir.

Yerel (Native) uygulama nedir?

Android ve iOS işletim sistemleri, mobil kullanıcılar için iki popüler işletim sistemidir. Yerel bir uygulama, bir mobil cihaz için özel olarak tasarlanmış bir uygulamadır. Örneğin, yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda çalıştırılabilen bir mobil uygulama, bir Native Uygulamadır. Bu yerel uygulamalar genellikle Play Store gibi çevrimiçi yazılım mağazalarından indirilebilir.

Web Uygulaması (Web Application) nedir?

Web uygulamaları bir İnternet uygulamasıdır ve herhangi bir tarayıcıdan kolayca erişilebilir ve çalıştırılabilir. Çoğu geliştirici, kullanıcıların hizmetlerine erişmesini kolaylaştırmak için uygulamalarını hem mobil hem de web uygulamalarında geliştirir.

Kullanıcı arayüzü (User Interface) açısından aslında bu uygulamaların ikisi de kullanıcıya aynı özellikleri sağlamaktadır.

Progressive Web App veya PWA nedir?

PWA, Progressive Web Application kısaltmasıdır ve Aşamalı Web Uygulaması anlamına gelir. Bu teknoloji, 2015'in başlarında Google tarafından tanıtıldı. Sözde PWA, modern ve yeni web teknolojilerini kullanan bir web sitesidir, ancak görünümü ve işlevi normal bir uygulamaya benzer. Basitçe söylemek gerekirse, PWA, Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar kullanılarak girilen bir web sitesidir ve ardından bir uygulama ile ilgileniriz.

PWA’nın özellikleri nedir?

PWA diğer platformlara göre birçok özelliklere sahiptir:

1-Herhangi bir cihazda ve işletim sisteminde kullanılabilirler, bu yüzden gelişmiş olarak adlandırılırlar.

2-Gelişmiş web uygulamaları esasen bir web sitesi olduklarından, arama motorları aracılığıyla bulunabilirler.

3-Yerel uygulamaların aksine, kurulum ve karmaşık indirme adımları gerektirmezler ve tek bir URL kullanılarak kolayca paylaşılabilirler.

4-Yerel bir uygulamaya benziyorlar ve benzer bir kullanıcı arayüzüne sahipler.

5-İnternet bağlantısı olmadan ve hatta düşük internet hızlarında kullanılabilirler.

6-Yerel uygulamaların yazılım mağazaları aracılığıyla güncellenmesi gerekir, ancak PWA'lar Service Worker kullanımı nedeniyle her zaman günceldir ve kullanıcı İnternete bağlanır bağlanmaz ve yeni içerik yayınlanır yayınlanmaz, bu içerik kullanıcı tarafından hemen kullanılabilir.

7-Progresif web uygulamaları HTTPS'ye dayanır ve bu nedenle güvenlik sorunları açısından çok güvenlidir.

8-Bu uygulamalar duyarlı (Responsive) ve oldukça esnektir.

Şimdi, sizde bir PWA, Native uygulaması veya Web uygulamasına sahip  olmak istiyorsanız, AKAF size gereken tüm bilgileri aktarıp, bütün aşamaları tek tek uygulayabilir.

PWA tasarımı AKAF'ın profesyonel ekibinin gerçekleştirdiği onlarca faaliyetten biridir. AKAF firması bugüne kadar çok başarılı projeler hayata geçirmiştir ve uygulama tasarımı alanında birçok başarılı projelere imza atmıştır. Bu şirketin ana faaliyeti Android, iOS ve PWA versiyonu mobil uygulamalar tasarlamaktır.


© 2021. tüm hakları saklıdır. AKAF tarafından desteklenmektedir