Mahbak

Taze meyve sebze ve kuruyemiş için adresiniz

Mahbak Hakkında

Mahbak markasının talebi üzerine AKAF tarafından meyve sebze vb. satışına yönelik mağaza uygulaması inşaatı gerçekleştirilmiştir. Bu uygulama 2016 yılında çalışmaya başlamış ve hem android hem de apple platformlarında uygulanmıştır.

En çok satan uygulama tasarım fikirlerinden biri, taze meyve ve sebze satan bir uygulama oluşturmaktır. Meyve ve sebze satışı için bir uygulama oluşturarak müşterinin siparişini kapıdan alıp anında teslim alabilirsiniz. Taze ürünlerin satışı için bildirim gönderme imkanı ve meyve ve sebzelerin günlük fiyatları hakkında bilgi alma fırsatı sunar. Ayrıca uygulamanın yanında bir meyve sebze satış sitesi tasarlamak satışlarınızı ikiye katlayabilir.

Bir mağaza uygulaması oluşturarak düşük bir maliyetle abonelik elde edersiniz. Müşteri ile abone arasında temel bir fark vardır. Müşteri bugün sizden satın aldı ama yarın sizden satın almayabilir ve rakibinizden satın alabilir. Ancak müşterilerinizden kolayca uygulamanızı yüklemelerini isteyebilir ve satın aldıktan sonra uygulama içi indirimlerden yararlanabilirsiniz. Bunu yaparak müşteriyi abone yapar ve müşterinin bir sonraki satın alma olasılığını artırırsınız. Uygulama aracılığıyla ne kadar çok müşteri satın alırsa, sadık bir abone olma olasılıkları o kadar artar.

Aboneler ayrıca işletmenize yeni müşteriler çekebilir. Yapmanız gereken tek şey, yeni bir aboneyi tanıtma karşılığında aboneye indirim kodu veya puan vermek. Bu nedenle, meyve ve sebze satmak için bir uygulama veya başka herhangi bir ürün gibi en çok satan bir mağaza uygulaması oluşturarak kolayca istikrarlı bir gelir elde edebileceğinizi görebilirsiniz.

Uygulamanın Özellikleri

Teknolojimiz

Yazılımımızın çekirdeği Node.js ile geliştirilmektedir ve bu bölümün en önemli noktası GraphQL mimarisi ile geliştirilmiş olmasıdır.

GraphQL, API’ler için bir sorgu dilidir ve API’ler için bir mimari olarak kabul edilir. GraphQL, ilk olarak mobil uygulamaların dahili kusurlarını gidermek için Facebook ortamında geliştirildi ve o zamandan beri özellikle sosyal medyada kullanılıyor. Son olarak, geliştirici topluluğuna 2015 yılında açık kaynak olarak tanıtıldı ve bugün API için yeni bir mimari haline geldi.

Dünyanın en iyilerinden biri olan PostgreSQL veritabanını kullanıyoruz.

Bu yazılımın Android ve IOS sürümleri yerel olarak GraphQL mimarisi ile kodlanmıştır ve yolcu ve sürücü sürümleri ayrıdır. Yönetim portalı sürümü ve web uygulaması sürümü (PWA), React.js ve GraphQL mimarisi ile geliştirilmiştir.

sistem entegrasyonu

back end

front end

Uygulamanın Bazı Sayfaları

Teknolojiler

Ruby on Rails
Angular JS
jQuery
MongoDB
CSS3
HTML5
Ruby
Heroku
AWS

Entegrasyon

Facebook
Twitter
Google Maps

Heroku

Google Auth
Menü