AKAF Hizmetleri

AKAF uluslararası uygulama tasarım şirketi internet hizmetlerinde 17 yıllık tecrübesi ile sizlere hizmet vermeye hazır. Akaf firması doğrudan veya dolaylı olarak tüm dünyada büyük projelere imza atmıştır. Hizmet, mağazalardan eğitim ve mobil oyunlara kadar çeşitli konularda benzersiz bir deneyime sahiptir.
AKAF şirketi, portföyünde 11 ülke ile uluslararası deneyime ve işbirliği geçmişine sahiptir. Akaf’ ın profesyonel uzmanları, projenizin başarısı için bu değerli uluslararası rekoru sağlamaya geldi.
2006 yılının başında Akaf Web’ in faaliyet alanı, web sitesi tasarımı ve web tabanlı yazılımların yanı sıra mobil uygulamalar alanındaydı. İki yıldan kısa bir sürede yeni alanlara girmeyi ve hayata geçirdiği projelerde başarıya ulaşmayı başardı. 2010 yılında modern pazarlama sistemi ile birlikte üreticilerin en büyük satış ve toplu ön satış sistemleri, 2011 yılında Medical Yab uygulamasının tasarımı, 24’ten fazla yerli taksi bulucu ve dünyanın diğer 4 ülkesine taksi bulucu temini 2017-2020 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Los Angeles Uluslararası Havalimanı dahil olmak üzere, 2019-2021 yılları arasında çekici ve başarılı tasarımlı oyun-eğitim uygulamalarının üretimi ve daha birçok trend ve başarılı ulusal uygulama örneğinde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bugün Akaf şirketi aşağıdaki ana hizmet alanlarında faaliyet göstermektedir.

Mobil Uygulama Tasarımı

AKAF, en eski mobil uygulama üretim şirketlerinden biridir. Bu nedenle hizmet ve e-ticaretten mobil oyunlara kadar çeşitli konu ve alanlardaki çalışma örneklerinin çokluğu, mobil uygulama tasarımı ve üretimine daha açık bir bakış açısına sahip olmasını sağlamıştır.

Pek çok özgün uygulama doğrudan veya dolaylı olarak Akaf uygulama tasarım firması tarafından tasarlanmakta ve üretilmektedir. Şirketin yurt dışı uygulamalarına örnek olarak Sadra Afganistan Sigorta Şirketi tarafından sipariş edilen Dari Gap uygulamasını ve Los Angeles Uluslararası Havalimanı yüklenicisi tarafından sipariş edilen Sit & Go uygulamasını sayabiliriz. Sıfırdan bir fikri kişiye özel ve ayrıcalıklı bir şekilde tasarlamak ve üretmek Akaf’ ın uzmanlık alanıdır. Akaf firması, uçtan uca size özel fikirlerinizi kendi bünyesinde uygular.

Özel Yazılım Tasarımı

Akaf’ ta her projenin benzersiz olduğuna ve kendi hedeflerini takip ettiğine inanıyoruz. Bu nedenle, tüm projeler için tek bir formül yoktur. Programlama ve tasarım ekibimiz, zevkinize ve hedeflerinize göre size özel bir yazılım tasarlamaya hazırdır. Bir tasarımı ve fikri yazılıma dönüştürebileceğimiz için herhangi bir kısıtlama yoktur. Son on yılda her türlü BPM ve ERP yazılımının kişiye özel ve ayrıcalıklı bir şekilde üretilmesi bize eşsiz bir deneyim kazandırmıştır. Bu da tüm uygulamalarımızı kullanılabilir hale getirir.

Web Uygulama Tasarımı

AKAF, modern teknolojilerin kullanımı alanında lider firmalardan biridir. Ve ilk kez online taksi uygulamasını 2018 yılında ReactJS teknolojisi ile PWA platformunda yayınladı. Ayrıca 2019 yılında PWA platformunda oyun uygulaması Privy’ yi yayınladı. Baskı ve ambalaj sektörünün gereksinimlerine yönelik uygulamalar, servis, freelance vb. alanlarda özelleştirilmiş web uygulamasının oluşturulmasına ve çeşitli yazılımlar üretmeye devam etmiştir.

Şema Tasarımı

AKAF’ ın tüm özel ve münhasır sözleşmelerinin uygulanmasının ilk aşamasında, şirketin deneyimli uzmanları, yeteneklerinden yararlanarak senaryolar yazıyor ve tüm sayfaların şema tasarımını oluşturuyor. Yol haritası oluşturmak, senaryo yazmak gibidir ve bu işin tüm boyutlarını ve oyuncu içerir. Bu teknik ekip ve programcılar için işi çok daha kolay hale getiriyor. Ancak 2022 yılından itibaren Batılı firmalardan esinlenen Akaf firması bu hizmeti bağımsız olarak vermeye başlamıştır. Yani Akaf’ ın deneyimli uzmanlarından bir sözleşme ile size uygulamanızın her bir sayfasını çizmek için yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz ve iş senaryonuzun tüm yönlerini satır satır gözden geçirip, analiz edip ve iyileştirebilirsiniz. Ayrıca Akaf’ ın geçmişte istek üzerine yapılan özel uygulamalardaki başarısı, projenin de başarısını garanti eder. Projenin bu kısmı Mahdi Fekri tarafından yönetiliyor. Adına tıklayarak teknik geçmişini ve yüksek deneyimini inceleyebilirsiniz.

UI / UX Tasarımı

Kişiselleştirilmiş ve özel uygulamalar üretmenin ikinci aşamasında, grafiklerin (UI) ve çalışma ara yüzünün (UX) uygulanmasıdır. Bu hizmet türü Akaf tarafından bağımsız olarak sağlanmaktadır. Aslında grafik aşamasında tüm sayfalar müşterinin renk zevkine göre uygulanır. Ancak kullanıcı ara yüzü aşamasında, planın kullanımının kullanıcılar için aynı olup olmadığı kontrol eder. Bu konuda birçok standart var. Ancak bunun önemli ve kilit kısmı, Akaf şirketinin kullanıcı ara yüzünün deneyimine dayanmaktadır. Yıllar içinde çeşitli uygulamalar üretmiş ve uygulamayı nasıl tasarlayıp uygulayacağını bilir, kullanıcının uygulama ile çalışırken kendini rahat hissetmesini sağlar. Dolayısıyla bu aşamada hem uygulamanızın güzelliği hem de uygulamanızla çalışmanın kolaylığı kontrol edilir.

Uygulama Tasarımında MVP

Üçüncü aşamada, MVP yapmak için özel uygulama tasarım sözleşmeleri yapılır. Aslında bu aşamada web uygulamasının tamamı veya mobil uygulamanın tamamı uygulanıp işverene teslim edilir. Var olan fark, belirli bir veri tabanına veya sunucuya bağlı değildir. Bir sonraki sayfaya gitmek için butonlara tıklayabilirsiniz. Farklı parçaları görün veya kontrol edin. Bu hizmet, Akaf uygulama tasarım firmasının bağımsız olarak sunduğu hizmetlerden biridir. Çünkü birçok kişinin yatırımcıların dikkatini çekmek için bir MVP’ ye sahip olması gerekir. Ve bu sponsorlarla lisans almaya veya yatırımcıları çekmeye çalışıyorlar.

Uygulama Tasarımı

Tasarlanan maket veya MVP’ nin sunucuya ve veri tabanına bağlanması bu bölümün konularından biridir. Programlama ekibi, Android çalışması, iOS çalışması, arka uç programcısı, ön uç programcısı, web servisleri ve teslimat ve hata düzeltmeden sorumlu, sunucu yöneticisi, testçi, proje yöneticisi, ürün yöneticisinden oluşur. Ve çok yoğun bir zaman sürecinde tüm yazılı evraklar en kısa sürede üretim aşamasına getirilir. Bugün Akaf’ ta bu yazılımların çekirdeği Node.js ile geliştirilmektedir. Bu yazılımın veri tabanı projeye bağlı olarak PostgreSQL, Mango veya Oracle’ dan kullanılmaktadır. Bu yazılımın Android sürümü ve IOS sürümü yerel olarak geliştirilmiştir, yani Java veya Swift. Uygulamanın yönetim portalı versiyonu ve web versiyonu (PWA) React.js ile geliştirilmiştir. En son programlama ve uluslararası standartların kullanılması, projenin güvenlik ve kodlama ilkelerini büyük ölçüde sağlar. Ancak tüm modüller hala şirketin teknik müdürü tarafından kontrol ediliyor. Akaf firmasında yapılan kodlamanın en önemli avantajlarından biri GraphQL mimarisinin kullanılmasıdır. Tüm arka uç ve ön uç programcılarının ve mobil uygulama programcılarının tüm platformlarda GraphQL mimarisini takip etmesidir.

Bir Yıllık Garanti

Modülleri işverene teslim etmeden önce tüm parçalar robotlar ve insanlar tarafından profesyonel olarak test edilir. Deneyimlerimizin yardımıyla uygulama sürümü için herhangi bir hata bırakmamaya çalışıyoruz ve sonra müşteriye teslim ediyoruz. Ayrıca Akaf uygulama tasarım firmasındaki destek hizmetleri de bu firmanın en önemli ve öne çıkan hizmetlerinden biridir. Bu, birkaç müşterinin 10 yıldan fazla işbirliği yapmasını sağlamıştır. Bir girişimin yaşam döngüsünün ana aşamalarından biri geliştirme, optimizasyon ve zamanında destektir. Akaf, desteği kolaylaştırmak için çözümlerin ve yazılım olanaklarının daha eksiksiz kullanımı için gerekli platformu sağlamaya çalışır.

Firma müşterilerinin çoğunun Akaf ile işbirliği yapma nedeni olarak gördüğü noktalardan biri de Akaf’ ın doğru test ve zamanında destek vermesidir.

Eğitim

 

Tamamen sistematik bir yazılım veya uygulama ve hatta birçok ayrıntıya sahip bir web sitesi kurmak, kurulum ve dağıtım için kesinlikle zaman ve para ayırmayı gerektirir. Bu nedenle yazılımlarımızın kullanımını öğretmek ve uçtan uca kurumunuzda uygulamak için gerekli önlemleri aldık. Projenizi tasarladıktan sonra müşteri yazılıma hakim olana kadar eğitime devam edeceğiz. Ayrıca tüm eğitimler modern ve kayıt altına alınabilir teknolojiler kullanılarak yeni çalışanların gelecekte de faydalanabilmeleri için verilmektedir.

İnşa ettiğimiz projelerle ilgili ilginç vaka çalışmaları.

Start-up’ların ve büyük şirketlerin neden AKAF’ı seçtiğini görelim.

Menü