PWA Nedir?

Yorum yapılmamış

AKAF firmasının uzmanlığı akıllı telefon uygulaması ve online platform üretimidir. Android,iOS ve Web (PWA) için uygulamalar tasarlamaktadır. AKAF toplam iletişim sağlayan yenilikçi ürünler, hizmetler, geliştiriyor ve bilgi çözümleri yaratıyor. Çok sayıda hizmet arasında, Mobil uygulama ve Web uygulaması (PWA) tasarımı ve geliştirme de yapmaktadır.

Peki PWA nedir ve ne özelliklere sahiptir soruyorsanız, tüm cevapları size hazırladığımız bu makale de bulabilirsiniz.

PWA nedir?

PWA (Progressive Web Apps) ) bir web sitenin görünümünü duyarlı hale getirerek kullanıcı deneyimini artırabilir. Kullanıcılar web sitenize girdiklerinde sanki mobil uygulama daymış izlenimine kapılacaktır. PWA’nın ne olduğunu daha iyi anlamak için öncelikle yerel uygulamalar, web uygulamaları ve bunların farklılıkları hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir.

Yerel (Native) uygulama nedir?

Android ve iOS işletim sistemleri, mobil kullanıcılar için iki popüler işletim sistemidir. Yerel bir uygulama, bir mobil cihaz için özel olarak tasarlanmış bir uygulamadır. Örneğin, yalnızca Android işletim sistemine sahip telefonlarda çalıştırılabilen bir mobil uygulama, bir Native Uygulamadır. Bu yerel uygulamalar genellikle Play Store gibi çevrimiçi yazılım mağazalarından indirilebilir.

Web Uygulaması (Web Application) nedir?

Web uygulamaları bir İnternet uygulamasıdır ve herhangi bir tarayıcıdan kolayca erişilebilir ve çalıştırılabilir. Çoğu geliştirici, kullanıcıların hizmetlerine erişmesini kolaylaştırmak için uygulamalarını hem mobil hem de web uygulamalarında geliştirir.

Kullanıcı arayüzü (User Interface) açısından aslında bu uygulamaların ikisi de kullanıcıya aynı özellikleri sağlamaktadır.

Progressive Web App veya PWA nedir?

PWA, Progressive Web Application kısaltmasıdır ve Aşamalı Web Uygulaması anlamına gelir. Bu teknoloji, 2015’in başlarında Google tarafından tanıtıldı. Sözde PWA, modern ve yeni web teknolojilerini kullanan bir web sitesidir, ancak görünümü ve işlevi normal bir uygulamaya benzer. Basitçe söylemek gerekirse, PWA, Chrome ve Firefox gibi tarayıcılar kullanılarak girilen bir web sitesidir ve ardından bir uygulama ile ilgileniriz.

PWA’nın özellikleri nedir?

PWA diğer platformlara göre birçok özelliklere sahiptir:

1-Herhangi bir cihazda ve işletim sisteminde kullanılabilirler, bu yüzden gelişmiş olarak adlandırılırlar.

2-Gelişmiş web uygulamaları esasen bir web sitesi olduklarından, arama motorları aracılığıyla bulunabilirler.

3-Yerel uygulamaların aksine, kurulum ve karmaşık indirme adımları gerektirmezler ve tek bir URL kullanılarak kolayca paylaşılabilirler.

4-Yerel bir uygulamaya benziyorlar ve benzer bir kullanıcı arayüzüne sahipler.

5-İnternet bağlantısı olmadan ve hatta düşük internet hızlarında kullanılabilirler.

6-Yerel uygulamaların yazılım mağazaları aracılığıyla güncellenmesi gerekir, ancak PWA’lar Service Worker kullanımı nedeniyle her zaman günceldir ve kullanıcı İnternete bağlanır bağlanmaz ve yeni içerik yayınlanır yayınlanmaz, bu içerik kullanıcı tarafından hemen kullanılabilir.

7-Progresif web uygulamaları HTTPS’ye dayanır ve bu nedenle güvenlik sorunları açısından çok güvenlidir.

8-Bu uygulamalar duyarlı (Responsive) ve oldukça esnektir.

Şimdi, sizde bir PWA, Native uygulaması veya Web uygulamasına sahip  olmak istiyorsanız, AKAF size gereken tüm bilgileri aktarıp, bütün aşamaları tek tek uygulayabilir.

PWA tasarımı AKAF’ın profesyonel ekibinin gerçekleştirdiği onlarca faaliyetten biridir. AKAF firması bugüne kadar çok başarılı projeler hayata geçirmiştir ve uygulama tasarımı alanında birçok başarılı projelere imza atmıştır. Bu şirketin ana faaliyeti Android, iOS ve PWA versiyonu mobil uygulamalar tasarlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

8 + 20 =

Bizi instagramda takip edin

Toplantılarımızda en önemli olan müşteri memnuniyeti duygusu ve satış sonrası hizmettir! AKAF'ın benzersiz desteği, tüm teknik konularda sizi rahat ettirir
#Tasarım_uygulaması
#İstanbul_Mobile_uygulama
#akaf
#مهدی_فکری
...

TR🇹🇷Bu web sitesi Italy Remer firmasının İran'ı temsil etmesi emriyle tasarlanmış ve 2013 yılında yayınlanmıştır.
En🇺🇸This website was designed by order of Italy Remer to represent Iran and was published in 2013.
#akaf #remer
...

TR🇹🇷Tamin Ejtemai Organizasyon başkanlığının doğrudan gözetiminde faaliyet gösteren Tamin ejtemai şirketi'nin web portalı, AKAF firmasının diğer sadık müşterilerindendir. Bu koleksiyonun site tasarımı 2014 yılında yapıldı ve destek sözleşmesinin ardından bu firmanın hizmetindeyiz gururla.
En🇺🇸The web portal of Tamin ejtemai company, which operates under the direct supervision of Tamin Ejtemai Organization Presidency, is one of the other loyal customers of AKAF company. The site design of this collection was made in 2014 and we are proudly at the service of this company after the support contract.
#akaf #taminejtemaei
...

TR🇹🇷Arkadaşlarınızla, ailenizle veya şanslı bir rakiple yarışın ve HQ Trivia ve SnapQ'dan uyarlanan heyecan verici Dari Gap uygulamasında kazanın.
En🇺🇸Compete with your friends, family or a lucky opponent and win in the exciting Dari Gap app adapted from HQ Trivia and SnapQ.
#trivia #dari #gap #akaf
...

TR🇹🇷AKAF ekibi tarafından 2012 yılında site tasarımı ve özel satış yazılımı için hayata geçirilen Markazi ilindeki en yüksek konut ikiz kulesi ve bugün bu projeye destek sunmaktan gurur duyuyoruz.
En🇺🇸The tallest residential twin tower in Markazi, which was implemented by the AKAF team in 2012 for site design and special sales software, and today we are proud to support this project.
#ikiz #kule #akaf
...

TR🇹🇷Akkas khane web sitesi 2011'da hayata geçirildi ve halen birkaç yeniden tasarımla çalışıyor. Bu web sitesi 2011 yılından itibaren AKAF firmasının güvenlik kapsamındadır.
En🇺🇸The Akkas khane website was launched in 2011 and is still working with several redesigns. This website has been under the security coverage of AKAF company since 2011.
#akkaskhane #websitesi #akaf
...

TR🇹🇷 Swash, çevrimiçi hizmetler alanında en güçlü çevrimiçi araç yıkama yazılımı olan AKAF tarafından tasarlandı ve uygulandı.
En🇺🇸Swash was designed and implemented by AKAF, the most powerful online car wash software in the field of online services.
#akaf #swash #carwash
...

TR🇹🇷Start Wash markasının isteği üzerine bu sefer kıyafet alma ve gönderme vb. Çamaşır yıkama uygulaması AKAF tarafından gerçekleştirildi. Bu uygulama 2017'da çalışmaya başladı ve hem Android hem de İOS platformlarında uygulandı.
En🇺🇸At the request of the Start Wash brand, this time, receiving and sending clothes, etc. Laundry washing application was carried out by AKAF. This app started working in 2017 and has been implemented on both Android and iOS platforms.
#start #wash #yıkama #akaf
...

TR🇹🇷SnapQ ve HQ Trivia'ya benzer en iyi uygulama olan Mr.Quiz, AKAF tarafından heyecan verici çevrimiçi yarışmalar sunarak tasarlandı ve uygulandı.
En🇺🇸Mr.Quiz,the best app similar to SnapQ and HQ Trivia, was designed and implemented by AKAF, offering exciting online competitions.
#mrquiz #trivia #akaf #snap
...

TR🇹🇷Online taksi talebinde bulunmak için taksi bulma uygulaması, Zoodtaxi markasının talebi üzerine AKAF tarafından hayata geçirildi.
En🇺🇸The taxi finder application for online taxi request was implemented by AKAF at the request of the Zoodtaxi brand.
#zoodtaxi#online #taksi #akaf
...

This error message is only visible to WordPress admins
Menü