Zoodtaksi

Online taksi ihtiyacınızda Zoodtaksi yanınızda

Zoodtaksi Hakkında

Telefon taksileri ve online taksiler, dünyadaki en yaygın taksi hizmetlerinden biridir. Ancak Afganistan, savaş ve şiddet nedeniyle kullanım dışı bırakıldı ve şimdi, son on buçuk yılda girişimcilik ve kentsel hizmetlerin geliştirilmesi için ellerine bir fırsat geçti.

Ancak güvenlik zafiyetleri, yollar ve ara sokaklar için net adreslerin olmayışı veya konutların sayısının azlığı ayrıca vatandaşların çoğunluğu arasında internet uygulamalarının kullanılmaması bu yeni hizmet fikrini hayale dönüştürmüş.

Afganistan’da standart bir ulaşımın olmaması durumunda, yeni başlatılan bu sistem, düzenli bir şehirlerarası ulaşım oluşturabilir.

Online taksi hizmeti şirketi Zood başkanı, 2016’dan beri bu proje üzerinde çalıştığımızı ve resmi olarak 1997’de Hamal ayında faaliyete başladığını ve şimdi Kabol şehrinin çoğu bölümünün bizim tarafından kapsandığını söylüyor. 200 taksiden daha fazlası şu anda aktif ve 7.000’den fazla kişi uygulamamızı kullanıyor ve yakın gelecekte Afganistan’ın diğer illerinde bu sistemi etkinleştirmeyi planlıyoruz.

İlk olarak iki uygulama ile başladık; Biri sürücüler için, diğeri müşteriler için. Bu uygulamayı kullanan sürücüler, Kabol’ un herhangi bir yerinde, istedikleri zaman çalışabilirler. Ayrıca şehirde seyahat etmek isteyenler de bu uygulama üzerinden taksilere kolayca ulaşabilirler.

Uygulama Özellikleri

Teknolojimiz

Yazılımımızın çekirdeği Node.js ile geliştirilmektedir ve bu bölümün en önemli noktası GraphQL mimarisi ile geliştirilmiş olmasıdır.

GraphQL, API’ ler için bir sorgu dilidir ve API’ ler için bir mimari olarak kabul edilir. GraphQL, ilk olarak mobil uygulamaların dahili kusurlarını gidermek için Facebook ortamında geliştirildi ve o zamandan beri özellikle sosyal medyada kullanılıyor. Son olarak, geliştirici topluluğuna 2015 yılında açık kaynak olarak tanıtıldı ve bugün API için yeni bir mimari haline geldi.

Dünyanın en iyilerinden biri olan PostgreSQL veri tabanını kullanıyoruz.

Bu yazılımın Android ve IOS sürümleri yerel olarak GraphQL mimarisi ile kodlanmıştır ve yolcu ve sürücü sürümleri ayrıdır. Yönetim portalı sürümü ve web uygulaması sürümü (PWA), React.js ve GraphQL mimarisi ile geliştirilmiştir.

Sistem entegrasyonu

back end

front end

Uygulamanın Bazı Sayfaları

Entergasyon

Facebook
Twitter
Google Maps

Heroku

Google Auth

Teknolojiler

Ruby on Rails
Angular JS
jQuery
MongoDB
CSS3
HTML5
Ruby
Heroku
AWS
Menü